HRM IN PRESS

Date : 2014-08-17
Content : Bürokrasi para ve zaman kaybettiriyor
Press : Hürriyet İK
Description :

İK şirketi HRM Danışmanlık’tan yönetici danışman Elif Ejdar Özel, şirketler büyüdükçe bürokrasi ile daha çok karşılaşıldığını söylüyor: “Süreç içi ve süreçler arası koordinasyon ihtiyacı da artıyor. Çalışanların görev ve yetkilerinin iyi şekilde tanımlanmış olması çok önemli. Şirket içi onay verme sürelerinin uzunluğu, iç prosedürler, süreçler arası koordinasyonsuzluk işyapmaya engel oluşturuyor. Bunun önüne geçmeye çalışan firmalar onay mekanizmasını sadeleştirip sorumlu kişinin yetki ve inisiyatif kullanmasını destekliyor.”

Gündemi belli olmayan ve her türlü tartışmanın çok uzadığı toplantıların en büyük bürokrasi tuzağını oluşturduğunu ifade eden Özel, haftalık ortalama 30 saatini toplantılara ayıran üst düzey yöneticiler olduğunu söylüyor: “Yönetim danışmanı Larry Farrel, toplantıların uzunluğundan şikayetçi bir CEO’ ya toplantı salonundan sandalyeleri kaldırmasını tavsiye etmiş. Sonuç olarak kararlar 3 saat yerine 3 dakikada alınmaya başlamış. Akıllı telefon ve mobil cihazlar sayesinde e-postada beklenen onay süreci de kısmen kısaldı.”

BP Türkiye
HRM in three words; Reliable, Solution-oriented and Responsive. BP Turkey has been working with HRM over 10 years, throughout which, has never faced with any non-compliance or inaccuracy.
A relatively small but extremely professional company and more importantly a trusted business partner.

Reyhan Elmalidag
BP Turkey Upstream HR Advisor
TANAP
HRM is a long-term, trusted partner we depend on, supporting our agility with well-thought perspectives and prompt actions.

Çiğdem ÖZDEMİR EVREN
Human Resources Director
Bilkent Üniversitesi
  “HRM is an employment agency that is widely  prefered by professionals from different executive/staff level who work at varied sectors and seek new opportunities. Its wide and qualified candidate porfolio served in our previous employments as powerfull tool. Another outstanding feature of HRM is its process management that fullfils needs and expectations of both candidates and employers”

Ersun Türköz
Human Resources Manager
ASAS AMBALAJ BASKI SANAYI ve TIC A.S.
We have been working with HRM for about 10 years. In every projects that we worked, consultants exceeds to our expectation in their services. For this reason, we continue to work for years.

Yasin ATAK 
Insan Kaynakları Müdürü / Human Resources Manager
DOWNLOAD HRM ANDROID