HRM IN PRESS

Date : 2015-05-31
Content : 1.000 Başvurudan Yüzde 10-20'si Uygun
Press : Hürriyet İK
Description :

HRM İstanbul ofis yöneticisi Ayşegül Davutoğlu, bulunması en zor pozisyonların ‘çok şapkalı pozisyonlar’, yeni gelişen iş alanları ve perakende sektöründe satış temsilciği pozisyonu olduğunu söylüyor: “Çok şapkalı pozisyonlar olarak tanımlayabileceğimiz, özellikle KOBİ veya orta ölçekli yerli firmalar tarafından spesifik bir pozisyon adı altında (örneğin finansal raporlama uzmanı, özel müşteri yöneticisi, satış destek uzmanı vb.) talep edilen, ancak ilgili pozisyonun iş tanımı haricinde farklı pek çok görev ve sorumlulukların da yüklendiği pozisyonlar. Örneğin bir firma finansal analiz ve raporlama uzmanı pozisyonu için adaylardan analiz ve raporlamanın yanı sıra muhasebe kayıtlarını da tutmak ve bu kayıtları denetlemek gibi işleri de yapmasını istediğinde, üstelik bu pozisyon için kurumsal yapıdaki uluslararası firmalardan adaylar beklediğinde işimiz oldukça zorlaşıyor.” 

Bu alanlarda pek çok ilan olduğunu ve ortalamada 1.000 başvuru aldıklarını söyleyen Davutoğlu, ancak bu başvurulardan sadece yüzde 10-20’sinin pozisyonun gerektirdiği özelliklere sahip adaylardan oluştuğunu söylüyor.

BP Türkiye
HRM in three words; Reliable, Solution-oriented and Responsive. BP Turkey has been working with HRM over 10 years, throughout which, has never faced with any non-compliance or inaccuracy.
A relatively small but extremely professional company and more importantly a trusted business partner.

Reyhan Elmalidag
BP Turkey Upstream HR Advisor
TANAP
HRM is a long-term, trusted partner we depend on, supporting our agility with well-thought perspectives and prompt actions.

Çiğdem ÖZDEMİR EVREN
Human Resources Director
Bilkent Üniversitesi
  “HRM is an employment agency that is widely  prefered by professionals from different executive/staff level who work at varied sectors and seek new opportunities. Its wide and qualified candidate porfolio served in our previous employments as powerfull tool. Another outstanding feature of HRM is its process management that fullfils needs and expectations of both candidates and employers”

Ersun Türköz
Human Resources Manager
ASAS AMBALAJ BASKI SANAYI ve TIC A.S.
We have been working with HRM for about 10 years. In every projects that we worked, consultants exceeds to our expectation in their services. For this reason, we continue to work for years.

Yasin ATAK 
Insan Kaynakları Müdürü / Human Resources Manager
DOWNLOAD HRM ANDROID